</frame> 19822013
Zespół Szkół Sportowych  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach
            ODŚWIEŻ STRONĘ

Turniej o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS w tenisie stołowym
23-24 marca 2013

W miniony weekend najlepsi polscy tenisiści stołowi z rocznika 2002 i młodsi rywalizowali w Turniej o Puchar Przeglądu Sportowego i PZTS w Tczewie. Województwo śląskie w kategorii żaczek reprezentowały Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk, obie zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice i uczennice Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach.
Pierwszego dnia zawodów mysłowiczanki wygrały wszystkie swoje pojedynki w fazie grupowej awansując tym samym do turnieju głównego. Kolejnego dnia zmagań Klaudia uległa jedynie Martynie Lis z Bogorii Grodzisk Mazowiecki po bardzo wyrównanej grze, natomiast we wszystkich trzech pozostałych pojedynkach, nasza tenisistka odniosła zwycięstwo. Warto dodać, iż Klaudia pokonała jedną z czołowych zawodniczek, Zuzannę Kozioł ze Skrzyszowa. Ostatecznie mysłowiczanka zajęła 9 miejsce. Turniej okazał się udany również dla Julii Tomeckiej, która do domu wróciła z pucharem i brązowym medalem. Julka, podobnie jak klubowa koleżanka, poniosła tylko jedną porażkę i także w zaciętym pojedynku (z Dominiką Gilewską UKS TS Ósemka Białystok). Mysłowiczanka odniosła 8 zwycięstw podczas zawodów, pokonując m.in. Milenę Chrabąszcz z Brzegu Dolnego rozstawioną w turnieju z nr 4. Zajęcie 3 miejsca w turnieju ogólnopolskim żaczek (turnieju rangi Mistrzostw Polski) z pewnością jest dla Julii Tomeckiej motywacją do dalszej pracy, a trenerki Beaty Nowak również satysfakcją.
Miejmy nadzieję, że nasze młode tenisistki będą wzorem dla młodzieży, iż systematyczne treningi pozwalają rozwijać umiejętności, kształtować charakter a także dają nam możliwość przeżycia wspaniałych chwil podczas ceremonii dekoracji na tak ważnych imprezach.

Pozdrawiam
Beata Nowak
trener KTS MOSIR Mysłowice
nauczyciel ZSS Mysłowice

 

 

 


Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach